Udostępnij artykuł:

60 minut. To dla ciebie dużo czy mało, żeby wydostać się z pokoju pełnego zagadek? Żeby rozwiązać historię, znaleźć odpowiedź na główne pytanie fabularne: kto zabił? Gdzie jest zaginiony? 60 minut – tyle masz czasu, żeby sprawdzić swoją bystrość umysłu, pomysłowość zimną krew. Jak to zrobić? Radzimy!

Twoje umiejętności, doświadczenie w tego typu grach, a nawet cechy charakteru na pewno mają wpływ na to, jak szybko i czy w ogóle wydostaniesz się z escape roomu. Ale nie tylko.

1. Pamiętaj, że nie jesteś sam!

Słuchaj członków swojej drużyny, starajcie się podzielić sensownie zadaniami i komunikujcie się. Jeżeli napotkasz jakiś problem, zagadka będzie zbyt trudna – albo czujesz, że zajmie ci za dużo czasu jej rozwiązywanie – zawołaj swoich współgraczy. Burza mózgów to najlepsze, co możesz zrobić. Współpracuj!

2. Nie warto tracić czasu na coś, czego nie możesz rozwiązać

– nawet jeżeli wsparłeś się pomocą współgraczy. Czas płynie, zagadki są różne, nie bój się poprosić o pomoc waszego Mistrza Gry. To nie jest żadna hańba ani wstyd, zresztą staramy się podpowiadać w taki sposób, aby ostatecznie i tak to twój zespół sam doszedł do rozwiązania. Naprowadzamy na nie, jednoznaczną odpowiedź dajemy w sytuacji ostatecznej. Dlatego warto odzywać się do Mistrza Gry.

3. Staraj się nie myśleć o upływających minutach.

To wybija ciebie z rytmu gry i dekoncentrujesz się, tracąc bystrość umysłu, którą powinieneś wykorzystywać na rozwiązywanie zagadek. Wiemy, że najtrudniej jest pod koniec, kiedy widmo niezmieszczenia się w czasie zbliża się nieubłaganie. Nie martw się, jesteśmy w stanie dać wam parę minut więcej, jeżeli będziecie tego potrzebować. Dlatego skup się całkowicie na zagadkach, dzięki temu osiągniesz maksimum satysfakcji z gry.

4. I na koniec: nie traktuj wydostania się z pokoju jako nadrzędnego i jedynego słusznego celu gry!

Baw się! Pooglądaj sobie nasze pokoje – zrobiliśmy je z największym pietyzmem i dbałością o szczegóły właśnie dla ciebie. Pokoje w Black Cat Escape Room to małe arcydzieła scenograficzne – pracowali dla nas prawdziwi artyści, scenografowie i kostiumolodzy. Naciesz się byciem w innej rzeczywistości, rozmarz się. Czerp satysfakcję z każdej rozwiązanej zagadki – to twoja wygrana. Nie musisz się ścigać, bo tak naprawdę to nie jest 60 min na wydostanie się z pokoju – to jest 60 min na świetną zabawę! A my wam i tak otworzymy :).

Czy już wiesz, co zrobić, żeby wydostać się z escape room? Przekaż tę wiedzę członkom swojej drużyny i… z 60 minut wyciśnijcie jak najwięcej dobrej zabawy w Black Cat Escape Room Warszawa!

Pokój - dom mordercy

Dom mordercy

Uwolnij ofiarę

Brutalny i realistyczny

Rezerwuj