Udostępnij artykuł:

Kluczem do udanego wypadu do escape roomu jest wybranie odpowiedniego dla siebie pokoju. Nie jest to proste zadanie. Aby wyjście było super zarówno dla ciebie, jak i twojej ekipy, musisz wząć po uwagę parę okoliczności.

Jaka jest twoja ekipa

Z jakimi ludźmi wybierasz się do escape roomu? Czy dobrze się znacie? Czy znacie swoje mocne i słabe strony, wiecie, kto jest kłótliwy, a kto lubi przewodzić? Czy obszar waszych zainteresowań się pokrywa, czy też będziecie się uzupełniać wiedzą  i umiejętnościami? To powinny być pytania, na które odpowiedź pozwoli wam zdecydować, jaki typ pokoju będzie dla waszej ekipy najlepszy

Zwykłe wyjście czy szczególna okazja

Kolejna ważka kwestia: czy wasz wypad do pokoju ucieczek został zorganizowany z jakiejś okazji czy jest to zwykłe wyjście ze znajomymi? Jeżeli escape room jest prezentem urodzinowym, imieninowym – to powinniście pod tę okazję dobrać tematykę i możliwości, jakie daje wam konkretny pokój. W Black Cat Escape Room mamy specjalny pokój Dach, na którym po udanej zabawie w escape roomie możecie zorganizować przyjęcie. Z kolei na randkę proponujemy rozbudzający zmysły Sex Room.

Mroczne klimaty nie dla każdego

Weźcie pod uwagę, czy lubicie klimaty „mroczne” – niektóre nasze pokoje są dla osób o mocnych nerwach (np. Pokój Mordercy, w którym zobaczycie dosyć drastyczne zdjęcia). Czy raczej drzemie w was nutka detektywa, który jednak nie ma ochoty na oglądanie trupów? Może w tym przypadku wcielicie się w agenta z Long Island w pokoju Sex Room? A może fascynują was zagadnienia historyczne – wówczas polecamy pokój Złoto nazistów.

Amatorzy vs. stali bywalcy

Przy wyborze pokoju warto wziąć pod uwagę również wasze doświadczenie – czy jesteście amatorami czy „starymi wyjadaczami” gier typu escape room. Jako amatorzy możecie potrzebować więcej czasu na zaklimatyzowanie się w danym pokoju i wczucie w fabułę. Zagadki również mogą was zaskoczyć, jeżeli nigdy wcześniej nie próbowaliście swoich sił w tego typu rozrywce. W tym przypadku szukajcie pokoju o niskim poziomie trudności. Jeżeli jesteście biegli w rozwiązywaniu zagadek w domach ucieczek, to możecie pokusić się o pokój trudny, z wieloma skomplikowanymi zadaniami.

Pamiętajcie, że o poziomie trudności pokoju zawsze możecie przeczytać na stronie internetowej. Opinie na temat pokojów także mogą wam pomóc w wyborze idealnego dla was escape roomu. I nie zapominajcie, że Ekipa Black Cat Escape Room Warszawa chętnie wam podpowie, który pokój poleca na określoną okazję i dla konkretnej grupy. Nasza oferta zadowoli i amatorów, i stałych bywalców, a na wyjątkowe okazje mamy specjalne propozycje! Który pokój wybierasz?