Udostępnij artykuł:

Niektórym może wydawać się przerażające, że ma zostać zamknięty w pokoju na całą godzinę. Tym, którym w głowie zaczynają powstawać mroczne scenariusze rodem z filmów grozy, polecamy ten poradnik. Rozwiewamy wasze wątpliwości!

Wątpliwość numer 1: Strach przed zamknięciem

Niedługo wyjście do escape roomu, a ty nie możesz poradzić sobie z narastającym stresem i myślami i robi ci się niedobrze. Myślisz sobie – „A jak zasłabnę?! Będę chciał wyjść, ale nie rozwiążemy jeszcze zagadek, co wtedy?”
Spokojnie! W naszych escape roomach jeszcze nic się nikomu nie stało. W filmach grozy faktycznie rozwiązanie zagadek to sprawa życia i śmierci, lecz u nasz jest inaczej. Jeżeli poczujesz się słabo, natychmiast udzielimy ci pomocy, otworzymy pokój i będziemy cię ratować. Wody też mamy pod dostatkiem.

Wątpliwość numer 2: Drastyczne obrazy

Myślisz sobie – „Mam słabe nerwy, jestem bojaźliwy, jestem wrażliwy, nie lubię drastycznych obrazów, a wydaje mi się, że pokoje zagadek mają na celu przestraszyć. Czy na pewno to dobry pomysł, abym wybierał się do escape roomu? Czy na pewno to rozrywka dla mnie?”

Cóż, dopóki nie spróbujesz tego na własnej skórze, to się nie przekonasz. Faktycznie niektóre pokoje są dosyć drastyczne i mogą przestraszyć osoby o słabych nerwach, ale to nie jedyne, co mamy w naszej ofercie. Wątki kryminalne są po prostu bardzo intrygujące i przynoszą dużo satysfakcji, kiedy już się rozwikła sprawę, jednak nie wszystkie nasze pokoje przerażają. Dowodem na to może być chociażby fakt, że przychodzą do nas całe klasy ze szkół (dzieci już od 8 roku życia!), a escape room dla dzieci cieszy się ogromną popularnością! Polecamy dla ciebie pokój Złoto nazistów lub Dach, a jeżeli masz duży dystans do siebie – chodź do Sex Roomu!

Wątpliwość numer 3: Trudne zagadki

Już prawie ciebie przekonaliśmy, a tu kiełkuje nowa wątpliwość: „Nie mam umysłu analitycznego, nie jestem dobry w matematyce, myślę, że nie poradzę sobie z zagadkami”.

To są brednie, jakich mało! Po pierwsze dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze zagadki były różnorodne i trafiały do ludzi o różnych umiejętnościach. Nie są więc to tylko zagadki analityczne czy matematyczne, liczy się także spostrzegawczość, kreatywność, czasami pomaga znajomość popkultury czy historii. Naszymi graczami były przeróżne osoby – dzieci, ludzie starsi, humaniści, artyści… wierz nam, że niewielu z nich było matematykami. Jeżeli sobie z czymś nie będziesz radził, to zawsze masz swoich współgraczy i swojego Mistrza Gry, który chętnie udzieli wskazówek, podpowie, jak rozwiązać zagadkę. To jest zabawa, a nie klasówka z matematyki!

Jesteśmy z Wami przez całą grę!

Pamiętajcie – czuwamy nad waszą grą cały czas, dlatego możecie być pewni, że nic się nikomu nie stanie. Dbamy o to, żebyście nie tkwili w martwym punkcie podczas gry – będziemy wam podpowiadać i pytać się, czy wszystko w porządku. Jeżeli będziecie chcieli wyjść – po prostu dajcie nam znać, w każdym pokoju jest specjalny przycisk, za pomocą którego możecie nas wezwać! Zapewniamy, że jesteśmy profesjonalni w każdym calu – sprawdźcie opinie, jakie wystawili nam inni gracze. Rozwialiśmy wasze wątpliwości? To do zobaczenia w Black Cat Escape Room Warszawa!