Udostępnij artykuł:

Relacje między współpracownikami mają potężny wpływ na twoją firmę. Zgrany team i pozytywna atmosfera sprawiają, że ludzie pracują wydajniej. Są zadowoleni i robią firmie dobry PR, który niesie się w świat. To wszystko przekłada się bezpośrednio na twoje zyski. Dlatego tak ważne jest dbanie o świetną atmosferę i dążenie do  stworzenie zgranego zespołu. W jaki sposób można to zrobić? Mamy na to odpowiedź!

Endorfiny w escape roomie

Zaproponuj swoim pracownikom grę zespołową! Najlepiej w miejscu, które pozwoli oderwać się od pracy i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Escape room to połączenie czystej rozrywki z pewną dozą wysiłku intelektualnego. Rozwiązywanie zagadek i ucieczka z pokoju wyzwala w graczach mnóstwo pozytywnych emocji. Uwalniają się endorfiny, zaś między graczami zacieśniają się więzy. Takie wyjścia integracyjne zbliżają pracowników do siebie właśnie dzięki silnym emocjom towarzyszącym grze.

Pokoje ucieczek to nie tylko rozrywka

Jeżeli jesteś szefem firmy lub zarządzasz zespołem ludzi, miej na uwadze, że organizując wyjście firmowe do escape roomu fundujesz pracownikom nie tylko rozrywkę. Pokoje ucieczki – fabularne, z dopracowaną scenografią, pełne angażujących zagadek, pełnią też funkcje integracyjne i poznawcze. Zarówno pojedyncza osoba może dzięki grze poznać swoje cechy charakteru, jak i grupa ludzi jako zespół może poznać się nawzajem. Kto przejawia skłonności do przewodzenia grupie? Kto jest dobry w rozwiązywaniu zagadek logicznych? Kto ma najlepszy refleks? Taką wiedzę zespół później może wykorzystać w pracy.

Efektywna komunikacja to zgrany zespół

Zabawa w escape roomie to doskonałe studium komunikacji. Pracownicy nauczą się, jak ważna jest komunikacja w zespole – ponieważ często muszą ze sobą współpracować, żeby rozwiązać konkretne zagadki. Bez współpracy możliwej dzięki efektywnej komunikacji zmniejszają się szanse na wydostanie się z pokoju w 60 min. W escape roomie trzeba też sobie pomagać. Zabawa to też nauka motywowania innych do podjęcia oczekiwanych kroków.

Nowy pracownik w firmie

Naszą propozycję zorganizowania wyjścia pracownikom do escape roomu można też z powodzeniem wykorzystać w przypadku, gdy w firmie pojawia się nowa osoba.  Będzie to doskonała okazja do zapoznania się pracowników i zintegrowania. Escape room to świetne miejsce na przełamanie lodów. A potem możecie zorganizować after (lub before przed dalszą imprezą) na naszym tarasie.

Wyjście integracyjne do escape roomu to doskonały pomysł w procesie tworzenia zgranego zespołu w firmie. Warto tego typu rozrywkę włączyć do strategii teambuildingowej swojej firmy. Bo zgrany zespół to super atmosfera, uśmiechnięci pracownicy i – większe zyski dla pracodawcy.