Udostępnij artykuł:

Człowiek jest najbardziej efektywny, gdy dobrze czuje się w miejscu swojej pracy. Ale wiadomo, że miejsce to nie tylko przestrzeń, ale przede wszystkim atmosfera. Aby stosunki między współpracownikami były bardziej żywe, trzeba ich zintegrować. Proces ten zachodzi naturalnie, lecz wolno. Co zrobić, żeby go przyspieszyć i szybciej czerpać korzyści z zadowolonych, współpracujących ze sobą pracowników? Zorganizować integrację w escape roomie.

W grupie siła!

Pokoje zagadek to rozrywka teambuildingowa – współpraca, komunikacja, kolaboracja podczas gry escape room to elementy konieczne. Po pierwsze łatwiej jest rozwiązywać zagadki w grupie, po drugie – na pewno szybciej. W czym przeważa ten typ aktywności, którą możecie zaproponować swoim pracownikom? Otóż jest to nie tylko zabawa, ale także ćwiczenie umiejętności. Uczestnicy muszą wykorzystywać logiczne myślenie, uruchomić swoją wyobraźnię.

Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich

Dlaczego jednak ta rozrywka jest naprawdę skuteczna, jeżeli mówimy tu o teambuildingu? Odpowiedź jest prosta: gra escape room nie trwa długo (na ogół do godziny), a więc grupa w krótkim czasie widzi efekt swojej współpracy. A to jest niezwykle budujące: razem osiąga się jeden cel. W innych warunkach, czyli na gruncie oficjalnym, w firmie ten proces również zachodzi – ludzie pracują nad jednym projektem, zajmują się jedną sprawą – ale jest to wszystko rozciągnięte w czasie, a sukces nie zawsze będzie oczywisty i spektakularny, a do tego często jest okraszony nerwami i oceną współpracowników.

Opłacalność i oszczędność czasu

Pomysł na zorganizowanie wyjścia pracowników do escape roomu to strzał w dziesiątkę. Jest to opłacalne dla pracodawcy – koszt rezerwacji jednego pokoju w Black Cat Escape Room kosztuje do 210 zł dla 6 osób. Zapraszając pracowników w godzinach ich pracy, nie straci się za dużo z ich produktywności. A nawet w swoim czasie wolnym chętnie zgodzą się na uczestnictwo w zabawie, bo jest to propozycja atrakcyjna i niedługa – nie będzie ingerowała w życie prywatne na dłużej niż godzinę. Jeżeli jednak pracownicy woleliby nie opuszczać biura – jest i na to rozwiązanie! Zawsze można wybrać grę mobilną, co oznacza, że przygotowane zostaną dla was zagadki w waszej firmie.

Rozrywka, która integruje

Escape room to zabawa na neutralnym, nieoficjalnym gruncie, która nie zabiera nikomu dużo czasu, jest atrakcyjna cenowo i po prostu zawsze się udaje – grupa miło spędza czas, integrując się ze sobą. Takie wyjścia sprawiają, że ludzie, którzy ze sobą pracują, a na przykład nie mieli czasu lub okazji się ze sobą poznać, nawiązują więzi, co prowadzi do lepszej atmosfery w firmie. Zadowolony pracownik, to osoba efektywna i zaangażowana. A to przekłada się już bezpośrednio na sukces firmy. Zapraszamy do Black Cat Escape Room całe firmy!

Wybierz jedną z naszych ofert dla firm

Dla firm w Warszawie

Dla firm w Warszawie

Organizujemy zajęcia rozwijające pracowników

Sprawdź

Wieczory panieńskie i kawalerskie

Wieczory panieńskie i kawalerskie

Organizujemy wieczory panieńskie i kawalerskie

Sprawdź