Udostępnij artykuł:

Nasz lokal znajduje się w wyjątkowej dzielnicy Warszawy – na Ochocie. Przedstawiamy wam parę ciekawostek o tej części miasta, bo może jesteście przyjezdni albo nigdy nie mieliście okazji dowiedzieć się czegoś więcej o miejscu, gdzie znajduje się nasz escape room.

Trochę historii

Nazwa całej dzielnicy wzięła się od istniejącej tu kiedyś (od 1835 r.) karczmy „Ochota”, sam teren zaś był wsią o nazwie „Wielka Wola”, która została przyłączona do miasta w 1916 roku. To tu zaczęło się powstanie warszawskie – w kamienicy przy ul. Filtrowej 68 wydany został rozkaz rozpoczęcia powstania. Po wojnie dzielnica została szybko odbudowana.

Miejsca warte zobaczenia

Ochota dzieli się na cztery części: Starą Ochotę, Filtry, Szczęśliwice oraz Rakowiec. Co warto zobaczyć w okolicy? Jednym z najważniejszych zabytków tego terenu są Filtry Lindleya znajdujące się przy ul. Koszykowej 81. To spory obszar ze zbiornikami wody, wieżami ciśnień i kotłowniami. Warto zobaczyć Fort Szczęśliwice. Miło spaceruje się po Parku Szczęśliwickim, niedaleko jest również Górka Szczęśliwicka z wyciągiem narciarskim (dostępnym przez cały rok, jednym z trzech takich w całej Europie, o długości trasy zjazdowej 230 m). Nieopodal znajduje się jeziorko, można tu latem popływać kajakiem. W miesiącach letnich otwarty jest także kompleks basenów. Dwa duże centra handlowe Blue City oraz Reduta dają możliwość shoppingu po zabawie w escape roomie. Ochota to piękna dzielnica o niejednorodnej zabudowie architektonicznej – można znaleźć tu przedwojenne kamienice, budynki socrealistyczne czy nowobogackie osiedla i wille. Na pewno warta jest zobaczenia.

Ochota – dzielnica literatów

O Ochocie mówi się, że jest to dzielnica literatów. Żyli i tworzyli tutaj m.in. Marek Hłasko, Tadeusz Borowski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Jan Parandowski, Władysław Tatarkiewicz czy Wanda Chotomska. To na pewno dlatego fabuły naszych pokoi są takie wciągające. Czuć w nich ducha literatów!

Ochota na dobrą zabawę?

Black Cat znajduje się w tej części miasta nieprzypadkowo. Nie jesteśmy w ścisłym centrum, a jednak znajdujemy się bardzo blisko niego – w 10 minut można się tu dostać od Metra Centrum. Nastawieni jesteśmy nie tylko na warszawiaków. Jeżeli przyjeżdżasz tu w celach turystycznych, zahaczenie o nasz escape room nie sprawi ci żadnej trudności (a samą przyjemność jak najbardziej!), ponieważ w odległości 1 km od naszego lokalu znajduje się Dworzec Zachodni. Można się do nas wybrać autobusami, tramwajami, autem, rowerem… pieszo. Jesteśmy dobrze skomunikowani i tym się chwalimy! Sprawdź naszą lokalizację i możliwości dojazdu!