Kim jesteśmy?

Nazywam się Łukasz i mam 30 lat. Jestem założycielem Black Cat Escape Room. Jest to miejsce, w którym zrealizowałem swoje marzenia. Miejsce to powstało dzięki moim dwóm pasjom: graniu w gry przygodowe i eksploracji opuszczonych miejsc (Urbex). Od młodzieńczych lat jestem fanem “przygodówek”. To gatunek gier komputerowych, w których wcielamy się w bohatera opowieści. Eksplorujemy nim świat, rozwiązujemy zagadki i poznajemy szczegóły historii, w której uczestniczymy. Ten rodzaj rozrywki komputerowej jest pozbawiony elementów zręcznościowych i strategicznych. Najważniejszym elementem gry jest narracja. Ukończyłem dziesiątki gier przygodowych. Ta pasja, choć ostatnio mniej przeze mnie kultywowana, wpłynęła istotnie na moją decyzję o założeniu Black Cat Escape Room.
Jest to najlepsza forma działalności biznesowej jaką mógł wymarzyć sobie fan gier przygodowych. Zabawa w pokojach zagadek jest oparta na mechanice gry przygodowej. Jest to przeniesienie gry komputerowej z ekranu monitora do rzeczywistości. Scott Nicholson – kanadyjski naukowiec zajmujący się zawodowo badaniem zjawiska Escape Room zaklasyfikował ten typ rozrywki jako: “Live Adventure Game” – w polskim tłumaczeniu: “gra przygodowa na żywo”. Zrobiłem wszystko aby każdy pokój gier W Black Cat był tak dobrze zrobiony, że sam chciałbym w nim grać. Moja pasja związana z grami przygodowymi, a także inspiracja, jaką czerpałem z podpowiedzi osób zainteresowanych moim pomysłem, z artykułów naukowych, z chęci stworzenia rozrywki stanowiącej też wyzwanie intelektualne pozwoliła mi stworzyć interesujące zagadki i ciekawą historię.
Pasjonuje się także Urbexem (od słów Urban Exploration). Jest to zwiedzanie opuszczonych fabryk, kamienic, jednostek wojskowych, kanałów. Umiłowanie tej pasji jest doskonałym przykładem wpływu urbanistyki, architektury na rozwój człowieka.Wychowałem się w Bydgoszczy. Zniszczenia II wojny światowej szczęśliwie ominęły to miasto. Dzięki temu zachowała się w nim przepiękna, secesyjna, rozległa zabudowa architektoniczna. W Bydgoszczy mieściło się również wiele fabryk. Upadek ekonomiczny miasta w latach 90 spowodował, że stało się ono rejonem urbexowej eksploracji z setkami zaniedbanych kamienic i opuszczonych fabryk. Przez pierwsze 20 lat życia mieszkałem w kamienicy, w której przed laty funkcjonował Teatr. Budynek ten posiadał opuszczoną salę teatralną, bufet, zaplecze rekwizytorskie.
Dotychczas pracowałem jako przedstawiciel farmaceutyczny i account manager. Ukończyłem politologię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie napisałem pracę o komunitaryzmie – inicjowaniu w społeczeństwie poczucia wspólnoty. Ideę tę także zamierzam wcielać w życie dzięki mojej pasji. Kiedy osoby odwiedzające mój escape room poczują klimat wspólnoty, bycia częścią czegoś niezwykłego, będą chcieli do mnie wracać, poczuję się naprawdę spełniony.

Dlaczego Black Cat?

Bo czarny kot to mroczna, intrygująca i inteligentna postać – idealny symbol naszego Escape Roomu.KOT symbolizuje słońce, księżyc, czary, diabła, magię, ciemność, śmierć, wróżbę, okrucieństwo, drapieżność, zdradę, chytrość, pochlebstwo, egoizm, perwersję, niewierność, złodziejstwo, dumę, melancholię, nerwowość, wrażliwość, powściągliwość, wygodę, luksus, domatorstwo, lenistwo, staranność, czystość, wdzięk, delikatność, długowieczność, płodność.

W STAROŻYTNYM EGIPCIE kot był zwierzęciem świętym w III tysiącleciu p.n.e. Był atrybutem bogini Bast (wyobrażanej jako kot lub z głową kota) i symbolizował płodność, radość, szczęście. Kot był obrońcą domu, zabicie zwierzęcia karano śmiercią, po jego zgonie zwłoki balsamowano, a cały dom okrywał się żałobą.

W ŚREDNIOWIECZNEJ EUROPIE kot był symbolem fałszu, siedliskiem diabła, przyjacielem czarownicy, uczestnikiem sabatów. W związku z tym koty torturowano i palono, znęcano się nad nimi, aby wypędzić z nich szatana.

W RELIGII MUZUŁMAŃSKIEJ czarny kot ma siedem żywotów i posiada właściwości magiczne. Kot posiada cechy kobiece: łagodność, miękkość, zmysłowość.

KOT BEHEMOT – ASYSTENT SZATANA: Kot to tradycyjnie zwierzę szatańskie, w powieści nosi imię oznaczające po hebrajsku dzikie zwierzę, w Księdze Hioba Behemot oznacza potwora. W Mistrzu i Małgorzacie Behemot jest błaznem i paziem. W finałowej scenie z kota przemienia się w demona – pazia.

KOT SCHRÖDINGERA – eksperyment myślowy (doświadczenie myślowe) z hipotetycznym kotem: W 1935 roku Erwin Schrödinger opublikował w trzech częściach artykuł przeglądowy Obecna sytuacja w mechanice kwantowej, w którym przedstawił swoje rozumowanie (eksperyment myślowy). Tak narodził się równocześnie żywy i martwy kot Schrödingera. Eksperyment z kotem Schrödingera jest jednym z wielu pomysłów tworzenia „przekładni” ze świata obiektów nano (w skali atomowej) do świata makroskopowego. Schrödinger wymyślił urządzenie oddziałujące na kota, zamkniętego w pojemniku z trucizną (np. z trującym gazem). Do szczelnego pojemnika wkładamy: żywego kota, źródło promieniotwórcze w postaci jednego atomu, który może wyemitować cząstkę promieniowania jonizującego oraz detektor promieniowania (np. licznik Geigera-Müllera), który w chwili wykrycia cząstki uwalnia trujący gaz. Po zamknięciu pojemnika po pewnym czasie istnieje 50% prawdopodobieństwo, że kot jest martwy i takie samo prawdopodobieństwo, że jest nadal żywy. Tak sugerowałby tzw. zdrowy rozsądek. Jeśli nastąpi radioaktywny rozpad i licznik go zarejestruje, zostanie uruchomiony mechanizm, który uwolni truciznę, wtedy kot zginie. Jeśli rozpad nie będzie miał miejsca, zwierzę nadal będzie cieszyło się życiem.

Z opisu kwantowo-mechanicznego wynika jednak coś innego – przed otwarciem pojemnika kot jest jednocześnie i martwy, i żywy. Jako obiekt kwantowy, znajduje się on równocześnie w każdym z możliwych stanów (tzw. superpozycji). Dopiero otwarcie pojemnika i sprawdzenie jego zawartości redukuje układ do jednego stanu – następuje załamanie funkcji falowej kota, i dopiero w momencie poczynienia obserwacji kot przyjmuje jeden, konkretny stan. W tym przypadku są tylko dwa możliwe stany – kot jest martwy albo żywy.

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie.
Porozmawiamy z Tobą o Twoich wymaganiach i ustalimy termin.