Udostępnij artykuł:

Pokoje zagadek to świetna zabawa, która rządzi się swoimi zasadami. Black Cat też ma ich parę. Jeżeli jeszcze nigdy nie byłeś w naszym escape roomie – ten tekst jest dla ciebie. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Przeczytasz – i będziesz wszystko wiedzieć… ale uważaj – nabierzesz również ogromnej ochoty, aby zagrać!

Co to są gry typu escape room?

Są to gry, w których gracz ma za zadanie rozwikłać jakąś historię poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek w określonym czasie. Gracz jest zamknięty w pokoju, z którego wydostanie się, gdy rozwiąże wszystkie zagadki lub kiedy skończy się czas. To zabawa typu „live adventure”.

Dla kogo są przeznaczone pokoje zagadek?

Nasze pokoje zagadek przeznaczone są dla dzieci od 8 roku życia (zapraszamy całą klasę dziecka!) i dla dorosłych. W Black Cat Escape Room mamy różnorodne pokoje, które zainteresują i zachwycą każdego!

Ile trwa gra?

Sama gra trwa do 60 minut. Pamiętaj jednak, żeby być wcześniej, ponieważ chcemy wprowadzić was w fabułę oraz zapoznać z zasadami gry. Po samej grze chętnie z wami porozmawiamy o wrażeniach oraz zrobimy pamiątkowe zdjęcie (możemy je także umieścić na naszym Facebooku). Jeżeli chciałbyś z nami spędzić więcej czasu, to dla większych grup proponujemy chill out na naszym tarasie. Jest to idealna opcja, gdy organizujesz wieczór kawalerski lub urodziny czy firmowe wyjście integracyjne.

Ile kosztuje gra?

Ceny wahają się od 120 zł/pokój/60 min dla 2 osób do 330 zł dla 10 osób w Sex Roomie. Opcje cenowe są różne, dlatego sprawdź ceny dla każdego pokoju oddzielnie.

Z ilu osób składa się drużyna?

Drużyna to minimum 2 osoby, a maksymalna liczba zależy od rodzaju pokoju – w większości to 5-6 osób, zaś do Sex Roomu zapraszamy nawet grupy 10 osobowe!

Czy można zagrać samemu?

Tak, jednak zalecamy grę minimum w dwie osoby, ponieważ trudno będzie wam rozwiązać niektóre zagadki w pojedynkę.

Czy mogę przyjść z dziećmi do escape roomu?

Tak, jednak uprzedzamy, że niektóre pokoje (np. Pokój Mordercy) nie nadają się dla dzieci! Zalecany wiek najmłodszego uczestnika to 8 lat. Więcej o escape room dla dzieci przeczytaj na naszej stronie.

W jaki sposób uzyskam pomoc, jeżeli nie będę mógł rozwiązać jakiejś zagadki?

Nad waszą grą cały czas czuwa Mistrz Gry, którego poznajecie na samym początku. On wprowadza was w fabułę i ogląda wasze poczynania w escape roomie. Jeżeli będziecie mieć jakieś trudności, służy wam pomocą. W każdym pokoju znajdziecie specjalny przycisk, za pomocą którego możecie poprosić o radę.

Czy mogę umówić się na randkę w Black Cat Escape roomie?

Jak najbardziej! Mało tego, jesteśmy bezkonkurencyjni w tym temacie, ponieważ jako jedyni w całej Warszawie posiadamy Sex Room, czyli pokój, który rozbudza namiętności dzięki niepowtarzalnemu klimatowi i intrygującej fabule z nutką erotyzmu. Koniecznie zobaczcie zdjęcia!

Jaką imprezę mogę zorganizować w escape roomie?

Zachęcamy do organizowania imprez w naszych pokojach zagadek. Zorganizujemy dla was fantastyczne urodziny i imieniny, wieczory panieńskie i kawalerskie czy firmowe wyjście integracyjne.

Czy jest możliwość kupienia vouchera do Black Cat Escape Room Warszawa?

Tak. Proponujemy dwa vouchery – dla 2 osób (cena 120 zł) lub dla 3-5 graczy (180 zł). Vouchery do escape roomu do świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby!

Chcę przyjść do escape roomu z osobami nie mówiącymi po polsku. Czy jest taka możliwość?

Oczywiście! Zapraszamy również osoby, które nie znają języka polskiego. Wszystkie nasze zagadki przygotowane są w dwóch wersjach językowych – po polsku i po angielsku. Nasi pracownicy i obsługa mówią płynnie w języku angielskim.

Jaki pokój zagadek będzie najlepszy dla mnie i dla moich znajomych?

Musicie się zastanowić, czego oczekujecie, czym się interesujecie i jakie macie charaktery. Z jakiej okazji wybieracie się do nas – czy chcecie świętować urodziny, wieczór kawalerski, czy po prostu szukacie niebanalnej rozrywki w gronie przyjaciół. Zapoznajcie się z artykułami i wideo na naszej stronie internetowej, poczytajcie opinie innych graczy, możecie również do nas zadzwonić lub zostawić wiadomość prywatną lub mailową – z przyjemnością porozmawiamy i doradzimy.

Już wszystko jasne? W takim razie czekamy na was w Black Cat Escape Room Warszawa codziennie (wliczając w to niedziele niehandlowe!).