Udostępnij artykuł:

Gdzie szukać pasjonatów escape roomów podobnych do nas? Gdzie możemy podzielić się swoimi wrażeniami i opiniami na temat wizyty w jakimś pokoju ucieczki? Opowiedzieć o jakiejś zagadce, która przysporzyła nam najwięcej kłopotów, a jednocześnie zachwyciła genialnością? Odpowiedź jest następująca: dołącz do grupy miłośników escape roomów.

Po pierwsze: internet

Internet daje mnóstwo możliwości, również w kwestii szukania osób zainteresowanych podobną tematyką co ty. Możesz poszukać odpowiedniego forum internetowego lub dołączyć do jakiejś grupy na Facebooku. Polecamy: Escape Room Enthusiast, Escape Room Gracze, a nawet – Właściciele Escape Roomów. Na grupach ludzie dzielą się swoimi opiniami na temat poszczególnych pokojów, poznają osoby, z którymi później mogą zorganizować wyjście do escape roomu. Opinie na temat naszych pokojów możecie również znaleźć na naszej stronie internetowej.

Po drugie: spotkania w realu

Można również brać udział w wydarzeniach branżowych, na których pojawiają się m.in. właściciele escape roomów, prawdziwi weterani gier typu escape room oraz wszelkiej maści inni pasjonaci. Na takim wydarzeniu możecie poznać artystów, scenografów, techników, bez których wiedzy i umiejętności trudno byłoby nam, właścicielom escape roomów, urzeczywistnić nasze wizje i szalone pomysły. To dzięki nim mamy możliwość konstruowania coraz lepszych, piękniejszych i ciekawszych miejsc. Przykładem spotkania branżowego jest np. konferencja właścicieli escape roomów WroEscape, zrzeszająca pasjonatów tego typu rozrywki. Podczas konferencji odbyły się także targi, na których można było pooglądać w przybliżeniu różne szalone rekwizyty.

Mistrzostwa Polski w Escape Room

Inny pomysł na spotkanie miłośników pokojów ucieczek to udział w Mistrzostwach Polski Escape Room. To dosyć młode wydarzenie, w 2018 roku odbyła się jego 2 edycja. Aby zakwalifikować się do Mistrzostw trzeba przejść dwie tury eliminacji – najpierw są eliminacje internetowe, później lokalne, a na koniec 10 najlepszych drużyn jedzie do Wrocławia na ostateczną rozgrywkę. Jest to fantastyczny pomysł, aby wejść w środowisko pasjonatów pokojów ucieczek i przeżyć niesamowitą przygodę. Jeżeli jesteście miłośnikami tego typu rozrywki, to nagrody powinny was również zainteresować – w 2018 roku zwycięzcy wygrali wycieczkę do Budapesztu, kolebki europejskich escape roomów. Otrzymali również vouchery do węgierskich pokojów ucieczek.

Niezwykle cieszymy się, że nieustannie powstają grupy zrzeszających miłośników pokojów ucieczek. Mamy nadzieję, że znajdziecie swoją grupę, z którą będziecie mogli dzielić się pasją! Zarażajcie też innych bakcylem tej rozrywki – dobrym sposobem jest sprezentowanie vouchera na wyjście do escape roomu.