Udostępnij artykuł:

Aby zabawa w escape roomie przyniosła wam dużo frajdy i satysfakcji z uwolnienia się, warto pamiętać o kilku złotych zasadach. Poniżej prezentujemy 5 reguł, o których warto pamiętać.

1. Po pierwsze: ekipa

Z ludźmi, z którymi świetnie się dogadujesz, będziesz się świetnie bawił. To mądrość oczywista. Pamiętajcie, że im lepiej się znacie, tym łatwiej będzie wam przychodziło rozwiązywanie zagadek i współpraca – a to jest niezwykle ważne, aby wydostać się z escape roomu na czas.

2. Po drugie: odpowiedni dobór pokoju

Aby wypad do escape roomu był naprawdę udany, warto wybrać odpowiedni dla siebie pokój. Jeżeli jesteś wrażliwą osobą, która nie znosi horrorów, mrocznych i krwawych scen, to powinieneś wybrać taki pokój, który podobnych widoków ci zaoszczędzi. Jeżeli historia to twój konik – warto pójść do takiego escape roomu, w którym scenografia i fabuła mają odniesienie do historii, wówczas będziesz naprawdę zadowolony. Wybór jest spory, w Black Cat Escape Room macie do wyboru aż 4 pokoje dla osób o różnych preferencjach i zainteresowaniach.

3. Po trzecie: wygodny strój

Czy warto się ładnie ubrać na wypad do escape roomu? Warto. Ale to jednak wygodą stroju powinniście się kierować. Escape room to w końcu niewielki pokój pełen drobnych elementów, zaskakujących rozwiązań elektronicznych, tajemnych przejść i tunelów. Tak, tak – pamiętaj, że być może będziesz musiał się przeczołgać przez jakąś dziurę, o zaglądaniu we wszystkie zakamarki nie wspominając. Miej więc na uwadze, że możesz się trochę zabrudzić, a krępujący ruchy strój może sprawić, że wykonasz zadanie wolniej lub w ogóle!

4. Po czwarte: Stosujcie się do reguł

Choć gorąco zachęcamy was do zaglądania wszędzie, gdzie się da, to jednak są miejsca, którymi zajmować się nie powinniście i przedmioty, których nie wolno wam ruszać. W naszym pokoju są to naklejki z przekreśloną rączką. Nie dotykajcie tych przedmiotów, nie kombinujcie przy nich, ponieważ możecie uszkodzić jakiś mechanizm, co uniemożliwi wam dalsze rozwiązywanie zagadek i – zepsuje całą zabawę. Warto również stosować się do zaleceń mistrza gry, który zawsze na początku informuje, co wolno, a czego nie i jak macie sobie radzić w nieprzewidzianych sytuacjach.

5. Po piąte: Wszyscy jesteśmy wygranymi!

W grze typu escape room wszyscy jesteśmy wygranymi. Ważne, żebyście zaczynali zabawę z takim podejściem, ponieważ jest to właśnie – zabawa, a nie rozgrywka na śmierć i życie. Nie denerwujcie się też na swoich współgraczy, nawet jeżeli robią coś nieporadnie, opóźniając całą grę. Z jednej strony tak, chodzi o to, żeby wydostać się z pokoju na czas, ale z drugiej – nie psujcie sobie zabawy kłótniami, stresem, niezdrową rywalizacją.

Stosując się do tych pięciu zasad gwarantujemy, że zabawa w Black Cat Escape Room Warszawa będzie udana! Zatem – wybierzcie pokój dla siebie i do zobaczenia!